Vedecký veľtrh

vedecký veľtrh

PRE ŠKOLY

Príďte s deťmi na podujatie, ktoré ich na chvíľu premení
na vedcov, vynálezcov a inovátorov!

Vstup na veľtrh je zdarma a voľný pre všetkých!

Dňa 23. 9. 2022 príďte s deťmi Vašich škôl na vedecký výlet do Bratislavy, na ktorý tak skoro nezabudnú. Podujatie je určené najmä pre žiakov základných škôl a študentov stredných škôl. Rôzne technické novinky, postupy, či experimenty im pomôžu pochopiť základné princípy fyziky, chémie či biológie a nadobudnúť tak pozitívny vzťah k týmto predmetom.

Viac ako 25 stredných odborných škôl a viac ako 20 katedier fakúlt vysokých škôl príde názorne ukázať výsledky ich práce. Študenti sa tak budú môcť zoznámiť s konkrétnymi činnosťami na týchto školách. Návštevníkov prídu ohúriť aj členovia záujmových združení, či klubov, ktorí sa v rámci voľného času venujú napríklad automobilom, dronom, či modelárstvu.

Úspešní študenti – mladí nádejní vedci, ktorí bodovali na súťažiach v oblasti vedy a techniky, budú prezentovať svoje výsledky za okrúhlym stolom, kde sa ich budú môcť mladí návštevníci priamo pýtať na to, čo ich zaujíma. Oblasti ako sú fyzika, matematika, informatika, biológia, či ekológia nebudú deťom po návšteve vedeckého veľtrhu viac cudzie.

Na podujatí nebudú chýbať hry, súťaže s množstvom cien ale aj zaujímavé prednášky - napríklad aj o planéte Mesiac.

Navštívte 23. septembra Vedecký veľtrh v Bratislave a určite neoľutujete!

 

 

Sledujte nás

facebook     instagram