Vedecký veľtrh

vedecký veľtrh

VEDECKÝ VEĽTRH 2019

Omniveda/VEDA NÁS BAVÍ n.o. pod záštitou exprezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku v spolupráci s Fakultou matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave a Slovenskou technickou univerzitou v Bratislave sa rozhodla dňa 13.9.2019 usporiadať už štvrtý ročník Vedeckého veľtrhu na námestí NC Eurovea v Bratislave. Patrónmi podujatia sú bývalý minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Juraj Draxler a predseda Slovenskej akadémie vied prof. RNDr. Pavol Šajgalík, DrSc.

Organizátori veľtrhu si stanovili za cieľ hravou formou priblížiť vedu hlavne žiakom základných a stredných škôl, ale i zvedavým dospelým. Vysoké a stredné odborné školy, priemyselné školy, vedecké ústavy, záujmové organizácie a subjekty komerčnej sféry, ktoré sa veľtrhu zúčastnia, vám vo svojich stánkoch dokážu, že veda je všade okolo nás v každodennom živote. Deti si budú môcť formou interaktívnych experimentov sami overiť mnohé skutočnosti a javy. Vysoké a stredné odborné školy budú mať zasa príležitosť predstaviť šikovných študentov a predviesť ich vynálezy, ktorými neraz získali rôzne ocenenia doma i v zahraničí. Malí návštevníci si budú môcť niektoré pokusy sami vyskúšať alebo si overiť svoje schopnosti a znalosti v súťažných kvízoch.


Pozvánka na Vedecký veľtrh - minulý ročník


Správy Rádia Regina


Správy Rádia Slovensko


Pozvánka na Vedecký veľtrh 2018 - Západoslovenská televízia
 

 

Čo vás čaká na Vedeckom veľtrhu

 


Organizátori:

 


Minulý ročník:

Tu si môžete pozrieť stránku minulého ročníka Vedecký veľtrh 2018

 


Newsletter:

Chcete vedieť o všetkých zaujímavostiach, pripravovanom programe, súťažiach a ďalších akciách? Stačí málo.

súhlasím, aby moje osobné údaje v rozsahu: emailová adresa, boli na základe tohto súhlasu spracované za účelom zasielania obchodných oznámení. Více pozri Zásady spracovania osobných údajov.

 

Sledujte nás

facebook     instagram